GryPoradniki

Jak zdobywać gry taniej?

Ceny gier na premierę są bardzo wysokie. Coraz częściej się zdarza, że gry nie schodzą z ceny nawet długo po niej. Nie każdego przecież stać na wydatek rzędu dwustu złotych za grę, w którą chcę pograć. Istnieje wiele sposobów, aby zagrać w grę za mniejszą cenę, lub całkowicie za darmo.

Torrent’y

https://www.spidersweb.pl/2018/10/utorrent-piractwo-torrenty.html

Jednym z najstarszych sposobów (chociaż najmniej legalnym) są torrenty. W dużym uproszczeniu polegają na tym, że pobieramy plik, jednocześnie go udostępniając. Narusza to prawa autorskie twórców, więc może być to karane. Metoda ta znana jest od prawie 20 lat i mimo  swojej nielegalności nadal ma wielu zwolenników.

Wymiana punktów na grę

Dogry.pl
https://innpoland.pl/126089,maja-po-27-lat-a-w-branzy-internetowej-sa-od-13-poznaj-histore-tworcow-serwisu-dogry-pl

Wiele stron typu dogry.pl oferuje darmowe gry, PSC itp. Działają one legalnie. Najczęściej polega to na wykonywaniu zadań, za które otrzymujemy wirtualne punkty do wymiany na powyższe profity. Jest to opcja dla osób, które chcą zarobić sobie na tytuł poprzez swego rodzaju pracę. Minusem tego rozwiązania jest niestety fakt, że aby zdobyć pożądaną liczbę punktów, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, więc sposób ten może nie być idealny dla osób niecierpliwych.

Sklepy z grami używanymi

https://imged.pl/gry-na-ps4-nowe-i-uzywane-30392163.html

Mimo iż gry komputerowe praktycznie nie wychodzą już na płytach, gracze konsolowi nadal mogą korzystać z rynku gier używanych. Zamysł jest prosty: kupujemy grę, ogrywamy i sprzedajemy w cenie o kilkanaście/kilkadziesiąt złotych tańszej. Chętny się znajdzie, a my mamy kasę na inną grę, którą ktoś już przeszedł. Warunkiem jest sprawna, niezniszczona płyta. W taki sposób możemy ograć dużo nowych tytułów bez wielkiego wydatku pieniędzy.

Porównywarki cen

https://www.ivento.pl/oferta/sklep-internetowy/porownywarki-cen-integracja-z-pasazami/

Jeśli chcemy kupić grę tańszą niż gdzie indziej, warto sprawdzić porównywarki cen takie jak Ceneo.pl. Niekiedy znajdziemy tam gry o wiele tańsze. Ja niedawno chciałem kupić Total War’a: Rome 2, ale jak zobaczyłem cenę na Steamie, to się przeraziłem. 274 złote za siedmio-letnią grę to trochę za dużo. Znalazłem cenę o 200 złotych tańszą i teraz cieszę się pełną wersją gry z trzema dodatkami. Podobnie sytuacja ma się z nowszymi grami, jednak nie ma wtedy aż tak dużej różnicy w cenie. Tego typu platformy dają użytkownikowi najprzejrzystszy ogląd na ceny danej produkcji i z całego serca mogę polecić takie rozwiązanie.

 Wymiana ze znajomymi

https://www.summitfundingsolutions.com/complete-business-loan-application-checklist/businessmen-shaking-hands-money-2-low_preview/

Najprostszym sposobem na pozyskanie danej produkcji całkowicie za darmo jest metoda znana od tysiącleci – wymiana. Jeśli masz znajomego, który zakupił tytuł na płycie, to wymień się z nim na jakąś grę z twojej kolekcji. W taki sposób obydwoje będziecie mogli ograć ciekawe tytuły w wersji pudełkowej. Dodatkowo wzmocnicie więzi waszej znajomości (chyba że zniszczycie lub zgubicie grę znajomego), więc jest to w 100% opłacalne rozwiązanie.

Powyższe rozwiązania to tylko przykłady na pozyskanie gier taniej lub całkowicie za darmo. Jeśli znacie inne sposoby, to podzielcie się nimi w komentarzach.

Inspiracja: http://hakimodo.pl/2018/07/15/t18-technicznie-skad-brac-taniej-gry/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *