The Medium – 14-minutowy gameplay niecodziennego horroru

Michał Serwicki

Zdecydowanie jedną z największych premier stycznia jest The Medium – polski horror od Bloober Team. We wtorek do sieci trafił gameplay prezentujący najważniejsze aspekty rozgrywki.

Słowem przypomnienia warto powiedzieć, że The Medium to najnowsza produkcja od Bloober Team. Krakowskie studio zyskało popularność dzięki głośnym tytułom jak seria Layers of Fear, czy Blair Witch.

Najnowszy gameplay pozwala szerzej spojrzeć na wcześniej zaprezentowane zwiastuny oraz ujawnia wiele szczegółów na temat zapowiadanych wcześniej elementów rozgrywki.

Podczas gry wcielimy się w postać Marianne – tytułowego medium, która chcąc rozwikłać straszną tajemnicę będzie musiała pokonać wiele przeciwności zarówno w świecie realnym, jak i duchowym. To właśnie element dwóch różnychh światów stanowi centrum rozgrywki i historii. Również sam gameplay prezentuje ten aspekt synchronicznego przenikania się wymiarów, nierzadko w formie podzielonego ekranu.
Jednakże czym byłby ten efekt bez odpowiedniej aranżacji i przedstawienia? Tym samym prezentacja rozgrywki pokazuje ładne, choć przerażające poziomy, które wyjątkowo będziemy mogli przemierzać obserwując akcję z perspektywy predefiniowanej kamery.

Na uwagę zaskakuje również udźwiękowienie oraz intrygujące cutscenki, które tylko dodają efektu filmowości. Jeżeli jeszcze was nie zachęciłem do obejrzenia poniższego gameplay’u to może zrobią to wyzwania, które staną na drodze Marianne w każdym ze światów.

Premiera gry już za trzy tygodnie – 28 stycznia. The Medium ze względu na swoje wymagania jest grą przeznaczoną wyłącznie na PC i konsolę Xbox Series X.

Bloober Team Gameplay The Medium XBox Series X
ABOUT AUTHOR

Michał Serwicki

Entuzjasta mainstreamu i dobrej klasyki. Największy fan Marvela i DC Comics. W chwilach wolnych od ekranu jako Mistrz Gry zabiera znajomych w niezwykłe przygody w światach Dungeons & Dragons i Call of Cthulhu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *