PlayStation Plus Styczeń 2021

Katarzyna Najman

Nowy Rok, kolejny miesiąc i kolejne gry dla subskrybentów PlayStation Plus. W tym miesiącu gracze otrzymają Shadow of the Tomb Raider, GreedFall oraz Maneater. Standardowo dwa pierwsze tytuły ogramy na PS4 i PS5, a ostatni wyłącznie na konsoli nowej generacji. 

Shadow of the Tomb Raider to ostatnia odsłona (wydana w 2018 roku) serii gier o Larze Croft. Jest to trzecia część przygód odświeżonej serii Tomb Raider opowiadającej o młodej archeolożce. Fabuła tej części rozgrywa się bezpośrednio po ostatniej odsłonie —  Rise of the Tomb Raider. Wersja konsolowa (Xbox One oraz PlayStation 4) została opracowana przez Eidos Montreal, na komputery osobiste przez Nixxes Software, a nad całością czuwało studio Crystal Dynamics. Tytuł został wydany przez Square Enix tak jak w przypadku wcześniejszych odsłon. 

GreedFall to RPG od studia Spiders, w którym fabuła toczy się w fikcyjnym, fantastycznym uniwersum, a świat jest stylizowany na XVII wiek. Jak na typowy RPG przystało, gracz może wybrać płeć swojej postaci oraz jej wygląd, a także specjalne zdolności i umiejętności. Również podejmowane decyzje wpływają na sytuację geopolityczną wyspy, na której rozgrywa się historia. Produkcja została wydana przez Focus Home Interactive we wrześniu 2019 roku na PC, PS4 i Xbox One. 

Maneater to RPG z otwartym światem, w którym wcielamy się w postać rekina. Początkowo jest on młodym i słabym osobnikiem, walczącym o przetrwanie, lecz z czasem rośnie w siłę, pożerając wszystko, co napotka na swojej drodze. Gra została wydana w ubiegłym roku na PC, Xbox One i Series X, PS4 i PS5, a na początku tego roku ma pojawić się również na Nintendo Switch. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Blindside Interactive. 

Podane wyżej tytuły mogą zostać przypisane do bibliotek subskrybentów PlayStation Plus już od jutra, czyli wtorku, 5 stycznia 2021 roku. 

Jak oceniacie tegomiesięczną propozycję od Sony?

GreedFall Maneater PlayStation Plus PlayStation Plus Styczeń 2021 Shadow of the Tomb Raider
ABOUT AUTHOR

Katarzyna Najman

Wielka fanka serii Devil May Cry. Zafiksowana kulturą i językiem japońskim. W wolnych chwilach oprócz grania na konsoli, uwielbia robić nowe cosplaye i słuchać ciężkich brzmień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *