DZISIEJSZA PREMIERA – Ghostrunner

Michał Serwicki

Chociaż od dawna było wiadomo, że jesień 2020 będzie przez graczy postrzegana w rzeczywistości cyberpunku. Kiedy wszystkie oczy skierowane były w stronę Cyberpunka 2077 od CD Projekt RED, do sieci trafił pierwszy zwiastun Ghostrunnera. Tajemniczy,cybernetyczny ninja bardzo szybko trafił w gusta graczy i wywołał spore zainteresowanie publiczności. Tym samym, tytuł krakowskiego studia błyskawicznie stał się jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku.

Po wielu miesiącach zapowiedzi, trailerów, a i w ostatnim czasie pozytywnych recenzji na rynek wchodzi najnowszy tytuł polskiego studia One More Level – Ghostrunner.

Rozgrywka przeniesie nas do dystopijnej Wieży Dharma, miasta-wieży będącego schronieniem ludzkości po wyniszczającej apokalipsie. Niestety zapasy kończą się w zastraszającym tempie, a pod rządami Kluczniczki Mary, ci którzy chcą żyć w uczciwy i bezpieczny sposób nie mają szans na przeżycie w starciu z brutalną rzeczywistością. Do walki z systemem staje ostatni z ghostrunnerów, niesamowicie zaawansowanych wojowników stworzonych przez twórcę Wieży Dharma – Architekta.

Ghostrunner jest dynamiczną grą akcji FPP, gdzie będziemy walczyć z przeciwnikami przy pomocy naszej katany i arsenału przeróżnych umiejętności oraz gadżetów. Ponadto tytuł korzysta z mechaniki one-hit-one-kill, która jeszcze bardziej przyspiesza rozgrywkę i pozwala w efektowny sposób zabijać przeciwników wyłącznie jednym ciosem. Pamiętajmy jednak, że ta sama zasada obowiązuje również naszą postać i nawet najmniejszy błąd może nas wiele kosztować.

Dzieło krakowskiego studia w ciągu ostatniego tygodnia zyskało wiele przychylnych ocen krytyków, którzy chwalą nie tylko sam sposób rozgrywki, ale i również bardzo szczegółówą, trójwymiarową grafikę, a także klimatyczny soundtrack wnoszący zabawę na wyższy poziom.

Na uwagę zasługuję fakt, że gra od dzisiaj jest dostępna nie tylko na PC, ale również debiutuje na konsolach: XBox One, PlayStation 4, a także Nintendo Switch.

Ghostrunner w przyszłym roku trafi również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Źródło: Steam

Cyberpunk ghostrunner Nintendo Switch One More Level PC PlayStation premiera XBox One
ABOUT AUTHOR

Michał Serwicki

Entuzjasta mainstreamu i dobrej klasyki. Największy fan Marvela i DC Comics. W chwilach wolnych od ekranu jako Mistrz Gry zabiera znajomych w niezwykłe przygody w światach Dungeons & Dragons i Call of Cthulhu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *