Cyberpunk 2077 z perspektywy trzeciej osoby?

Michał Serwicki

Premiera najnowszej gry od studia CD Projekt Red przyniosła wiele głosów zachwytu i rozczarowania, ale także masę pytań. Jednym z nich była kwestia grania w Cyberpunka 2077 z perspektywy trzeciej osoby. Chociaż twórcy takiej opcji nigdy nie planowali, to na pomoc graczom ruszyli modderzy.

Na dobry początek nowego roku, Jelle Baker zamieścił w sieci stworzoną przez siebie modyfikację do komputerowej wersji Cyberpunka 2077, która umożliwia zmianę z widoku pierwszoosobowego na TPP. Oczywiście należy pamiętać, że sam mod jest nadal w fazie testów i ciągle może mieć liczne problemy z płynnością oraz optymalizacją, w szczególności podczas cutscenek. Wszystko przez problem połączenia widoku trzecioosobowego z elementami dostosowanymi jedynie do grania z perspektywy pierwszej osoby. Nie mniej jednak warto przekonać się jak Night City wygląda zza pleców V na poniższym wideo.


Jak zainstalować moda?

Modyfikację możemy pobrać ze strony Nexus Mods. Wcześniej jednak musimy wyposażyć się w oprogramowanie Cyber Engine Tweaks, które umożliwi nam zainstalowanie tego i wielu innych modów. A co potem?
Korzystając z instrukcji na stronie dodajemy zmianę do gry i cieszymy się nią poprzez naciśnięcie klawisza B umożliwiającego nam zmianę widoku.

CD Projekt Red Cyberpunk Cyberpunk 2077 Jelle Baker modyfikacje
ABOUT AUTHOR

Michał Serwicki

Entuzjasta mainstreamu i dobrej klasyki. Największy fan Marvela i DC Comics. W chwilach wolnych od ekranu jako Mistrz Gry zabiera znajomych w niezwykłe przygody w światach Dungeons & Dragons i Call of Cthulhu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *