CD Projekt RED przeprasza za konsolowe wersje Cyberpunk 2077

Marcin Brzoza

W ubiegłym tygodniu premierę miała jedna z najbrardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, a mowa tutaj o Cyberpunk 2077. Stan techniczny w jakim produkt ukazał się na rynku mocno podzielił środowisko graczy, dotyczy to głównie wydań konsolowych, gdzie jakość rozgrywki w dużym stopniu jest poniżej oczekiwań. Wersja na PC pod względem technicznym radzi sobie zdecydowanie lepiej, choć i tam nie jest doskonale.

CD Projekt RED ustosunkował do negatywnych opinii graczy i zamieścił oficjalny wpis z przeprosinami, planem wydawania aktualizacji poprawiających stan rozgrywki, oraz możliwością zwrotu kopii gry, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z działania gry na konsoli.

W pierwszym segmencie postu CD Projekt RED przepraszaza za to, że przed premierą nie zaprezentował działania gry na konsolach minionej generacji, co doprowadziło do niepełnej możliwości podjęcia świadomej decyzji co do zakupu gry, oraz przyznano, że wydania na platformę PlayStation4, oraz Xbox One powinny otrzymać więcej czasu i uwagi.

Kolejna część komunikatu CD Projekt RED zapewnia, że prace nad poprawą stanu rozgrywki trwają i informuje, że w bliskiej przyszłości możemy spodziewać się aktualizacji. Wspomina też o wydaniu „Patch1”, który zadebiutuje w styczniu, oraz „patch2” z datą zaplanowaną na luty przyszłego roku. Zdaniem studia te dwie aktualizacje mają wyeliminować większość napotykanych błędów, oraz przybliżyć doświadczenie z rozgrywki do wersji PC.

W ostatniej części oświadczenia otrzymaliśmy informacje o możliwym zwrocie kopii gry na konsolę, jeśli ta nie spełnia oczekiwań, dotyczy się to również wersji pudełkowych zakupionych w sklepach stacjonarnych. CD Projekt RED zapewnia też wsparcie, jeśli przy próbie zwrotu napotka się jakiekolwiek problemy, oraz zamieszcza e-mail w celu łatwiejszego kontaktu. Pisać na podany adres można do 21 grudnia 2020 roku.

A co wy sądzicie o zaistniałej sytuacji i jak podoba wam się Cyberpunk 2077?

#CDPR #CDProjekt RED #Cyberpunk2077 2077 Cyberpunk gra Przeprosiny
ABOUT AUTHOR

Marcin Brzoza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *