GryNews

Nowy Assassin’s Creed w świecie wikingów

Wszyscy wiedzieliśmy, że będzie kolejna część Assassin’s Creed. Wielu z nas obstawiało, że świat będzie obsadzony w starożytnym Rzymie, inni zaś, że w Japonii za czasów samurajów, a pozostali wywróżyli świat wikingów.

Dwa dni temu Ubisoft zrealizował stream, na którym australijski grafik Kode Abdo (w mediach społecznościowych znany jako BossLogic) narysował grafikę zwiastującą tematykę przyszłej części sagi o asasynach. Strumień można było oglądać na serwisach takich jak Twitch, Mixer, YouTube, Twitter i Facebook. A oto końcowe dzieło ilustratora:

Jednocześnie zapowiedziano nazwę Assassin’s Creed: Valhalla oraz pojawienie się zwiastuna nowej części na dzień po streamie. Trailer przede wszystkim ukazuje głównego protagonistę – wikinga o imieniu Eivor (zapowiedziano również wybór żeńskiej bohaterki, która będzie nosić to samo imię). Przewodzi on siłami skandynawskich wojowników w bitwie z wojskami angielskimi. Nie mogło tu zabraknąć charakterystycznego elementu serii gier – ukrytego ostrza, które broni Eivora przed brutalną śmiercią. 

Co wiadomo o grze? 

Jak już wspomniałam będzie można wybrać płeć postaci. Oprócz tego, będziemy mogli zmienić jej wygląd – wybrać tatuaże, barwy wojenne, a nawet dostosować brodę. Dostaniemy również customizacje wikińskiej łodzi. Opcje romansowania również będą tak jak w Odyssey. Ważnym elementem są śluby – zawierane pomiędzy członkami klanów w celu zawarcia sojuszy. Nowością jest również wprowadzenie do rozgrywki najazdów tak charakterystycznych dla wikingów. 

Kiedy gameplay?

Ubisoft potwierdziło, że pierwszy gameplay zobaczymy na streamie Xbox Series X już 7 maja. Oznacza to, że nowy Assassin będzie jedną z pierwszych gier wydanych na konsole nowej generacji. Tych, którzy nie zamierzają od razu kupować owych konsol, uspokajam – gra wyjdzie również na obecną generację jak i na PC oraz Google Stadia. 

Assassin’s Creed: Valhalla dostępne pod koniec tego roku. 

źródło: Ubisoft 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *