E-sportNews

Dwie polskie drużyny w ćwierćfinałach EU Masters!

www.earlygame.com

W niedzielny wieczór odbyło się losowanie ćwierćfinałów EU Masters. Po nieudanych dogrywkach polskie drużyny trafiły na Mousesports oraz Gamers Origin. Jak dotąd turniej europejski turniej zapewnia dużo emocji i wyrównanych spotkań, których potrzebowaliśmy po finałach play-off w Europie i Ameryce Północnej.

EU Masters to obecnie największy turniej League of Legends w Europie, skupiający najlepsze regionalne zespoły w trwającym prawie miesiąc wydarzeniu z bogatą ofertą i 150 000 € w puli nagród. W głównym wydarzeniu 16 najlepszych drużyn starło się w czterech grupach, a tylko osiem najlepszych drużyn w turnieju awansowało do play-off i w niedziele wieczorem poznaliśmy pary ćwierćfinalistów.

Niedziela była dniem poświęconym rozstrzygnięciom grupowym. Polskie drużyny czekały na swoich rywali w drugich meczach dogrywkowych, ponieważ miały najkrótszy czas zwyciężanych map. W grupie B francuskie LDLC poszło na całość. Najpierw Vodafone Giants, a następnie AGO Rogue zajmując pierwsze miejsce w grupie, pozostawiając polską drużynę na drugim miejscu. Movistar Riders w grupie C powtórzyło ten sam wyczyn, ponieważ najpierw wyeliminowało mistrza Niemiec Schalke 04 Evolution w prawie 50-minutowym pojedynku. Następnie pokonało K1CK Neosurf, aby zdobyć pierwsze miejsce.

W 1/4 finału  AGO Rouge trafiło na Mousesports, czyli zwycięzcę grupy D, a KICK Neosurf zmierzy się z mistrzami Francji Gamers Origin. Spotkania ćwierćfinałów można będzie oglądać już we wtorek o 18 na twitchowym kanale polsatgames.

Wtorek 5.05:
18:00 mousesports vs AGO Rogue
21:00 LDLC vs BT Excel

Środa 6.06:
18:00 Movistar Riders vs Fnatic Rising
21:00 GamersOrigin vs K1ck Neosurf


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *